×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

جلسه های سال 1396


> 8 اسفندماه 1396 - دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر عامری، متخصص رادیوتراپی مرکز با عنوان «اعتبار سنجی ابزار پیش بینی عوارض شیمی درمانی در بیماران مسن مبتلا به سرطان در ایران» با حضور همکار ایشان خانم دکتر رهنما بررسی شده و تصویب گردید.

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر قنبری مطلق متخصص رادیوتراپی با عنوان «بررسی ارتباط حداکثر دوز اشعه رسیده به بطن چپ و بروز سمیت قلبی در بیماران مبتلا به سرطان پستان چپ» با حضور خانم دکتر رهنما همکار طرح، بررسی گردید و مقرر شد مجددا در جلسه دیگری بررسی شود.

 

⇐ مهمانان: آقای دکتر صفری، خانم دکتر تسلیمی، خانم دکتر هاشمیه


> 10 بهمن ماه 1396 - دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی خانم دکتر شقایق کامیان، متخصص رادیوتراپی مرکز با عنوان «مطالعه پنلlong non-coding RNA  به عنوان بیومارکر تشخیصی در گلیوبلاستوما» با حضور آقای عشوری (همکار طرح) بررسی شده و با پیشنهادات زیر تصویب گردید.

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر منصور شهریاری متخصص چشم نیز با عنوان «بررسی تغییرات فشار داخل چشمی و ضخامت لایه فیبرهای عصبی شبکیه قبل و پس از زایمان طبیعی و سزارین» با حضور خانم دکتر سماییلی (همکار طرح) بررسی و به تصویب رسید.

   

⇐ مهمانان: آقای همایون نیکخواه، دکتر عبدالعلی ابراهیمی


> 26 دی ماه 1396 - دویست و هشتادمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر مجید صمصامی متخصص جراحی، با عنوان «عوامل مؤثر بر ایجاد هایپوکلسمی بعد از تیروئیدکتومی توتال» با حضور مجری بررسی شد و با ارائه پیشنهادات زیر تصویب گردید.

 • گزارش نهایی طرح تحقیقاتی آقای دکتر مهرداد طاهری با عنوان "مقایسه تجویز ممانتین با دکسترومتورفان خوراکی قبل از عمل، بر درد پس از جراحی ارتوپدی- کارازمایی بالینی دو سوکور" در قالب مقاله با عنوان Comparing the use of Memantine with Dextromethorphan and Placebo to Reduce Pain before Orthopedic Surgery» با حضور ایشان بررسی و به تصویب رسید.

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر آرش محمدی توفیق، خانم دکتر مژگان هاشمیه


> 12 دی ماه 1396 - دویست و هفتاد و نهمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر داریوش ابطحی متخصص بیهوشی، با عنوان « بررسی سطح سرمی فیبرینوژن قبل و بعد از جراحی سزارین و ارتباط با میزان خونریزی جراحی حین و پس از عمل» با حضور مجری بررسی شد و ارائه پیشنهادات تصویب گردید.

 • گزارش نهایی آقای دکتر شهیم با عنوان «بررسی تاثیر آموزش بر الگوی تجویز داروی ونکومایسین در یک بیمارستان آموزشی» بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر شیخ الاسلام، آقای دکتر میرخشتی، خانم دکتر مژگان هاشمیه، خانم دکتر صادقی


> 28 آذر ماه 1396 - دویست و هفتاد و هشتمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی خانم دکتر معصومه رئوفی متخصص رادیولوژی، با عنوان « بررسی مقایسه ای نتایج سونوگرافی تیروئید در دو گروه زنان مبتلا به سرطان پستان و گروه کنترل» با حضور مجری و خانم دکتر سلطانی (دستیار رزیدنت رادیولوژی) مجددا بررسی و تصویب شد.

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر علوی مقدم، متخصص عفونی و فلوشیب آلرژی و ایمونولوژی با عنوان«طراحی شبکه عصبی مصنوعی برای تجویز آنتی بیوتیک در بیماران مبتلا به بیماری های عفونی شدید» با حضور مجری طرح و همکار ایشان آقای حسن نژاد مورد بررسی قرار گرفت و تصویب گردید.

   

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر علیرضا عبادی، خانم دکتر شایسته خلیلی، خانم دکتر رئوفی، خانم دکتر رباب انبیائی، آقای دکتر نصیری


> 7 آذر ماه 1396 - دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی خانم سمیه انیسی، با عنوان «تعیین بهای تمام شده خدمات با استفاده از هزینه یابی بر مبنای فعالیت: یک مطالعه مقطعی موردی در بیمارستان امام حسین(ع)» با حضور مجری بررسی شده و تصویب شد.

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر میربلوک متخصص ارتوپدی با عنوان«بررسی تاثیر TNF alpha انتاگونیست در درمان روتین back pain ناشی از هرنی دیسک کمری در مقایسه با درمان روتین: یک مطالعه RCT» با حضور آقای دکتر حبیب اله زاده (رزیدنت سال 3 ارتوپدی) مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اشکالات ساختاری طرح، مقرر شد پس از رفع آنها مجددا در جلسه دیگری مطرح شود.

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر حبیب زاده شجاعی، آقای دکتر خیاط کاشانی، آقای فارسی


> 16 آبان ماه 1396 - دویست و هفتاد و ششمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر همایون نیک خواه فوق تخصص شبکیه، با عنوان «بررسی ایمنی قطره چشمی فاسودیل در رتینوپاتی نوزادان نارس وتاثیران درجلوگیری از پیشرفت رتینوپاتی نوزادان نارس به سوی مراحل شدیدتر نیازمند به درمان دریک کارازمایی بالینی» با حضور مجری و خانم دکتر رادفر (فوق تخصص نوزادان) بررسی شده و پیشنهاداتی مصوب شد.

   

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر صداقت متخصص داخلی نیز با عنوان« بررسی میزان بروز خونریزی گوارشی ناشی از مصرف وارفارین و ریواروکسابان در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی با ریسک فاکتور خونریزی مراجعه ­کننده به بیمارستان امام حسین (ع)» با حضور مجری طرح و همکار ایشان آقای دکتر ایرانشاهی (فوق تخصص گوارش) در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و با پیشنهاداتی تصویب گردید.

   

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر شهریاری، خانم دکتر رادفر، آقای دکتر ایرانشاهی


> 2 آبان ماه 1396 - دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی خانم دکتر معصومه رئوفی متخصص رادیولوژی، با عنوان « مقایسه نتایج سونوگرافی تیروئید و تست های فونکسیون تیروئید در دو گروه زنان مبتلا به سرطان پستان و گروه کنترل» با حضور مجری و خانم دکتر سلطانی (دستیار رزیدنت رادیولوژی) بررسی شده و با ارائه پیشنهاداتی تصویب گردید.

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر شهریاری، خانم دکتر هاشمیه، آقای دکتر عبادی


> 18 مهر ماه 1396 - دویست و هفتاد و چهارمین جلسه شورای پژوهشی (اجرایی)

 • واحد پژوهش نیروهایی جهت خدمات ویرایش پیش نویس مقاله و Submit  به ژورنال های انتخاب شده داشته باشد.
 • با همکاری معاونت آموزشی و استفاه از اهرم های مالی و اجرایی، دستیاران نسبت به مشارکت بیشتر در انجام طرح های پژوهشی توجیه و تشویق شوند.
 • طرح های پژوهشی در راستای اولویت های پژوهشی تعیین شده در بیمارستان باشد.
 •  کانال تلگرامی واحد توسعه پژوهش های بالینی بیماستان جهت به اشتراک گذاری ایده های پژوهشی و آموزش در حیطه پژوهش ایجاد گردد.
 • واحد توسعه پژوهش های بالینی ترتیبی اتخاذ نماید که اساتید و محققان ترغیب شوند تا در قالب تفاهم نامه با سایر مراکز تحقیقاتی و واحدهای توسعه پژوهش های بالینی، طرح های پژوهشی مشترک به انجام رسانند
 • نسبت به تاسیس کمیته اخلاق در پژوهش سازمانی در مرکز پیگیری های لازم در دانشگاه انجام شود.
 • یک گروه از دستیاران علاقمند به پژوهش به عنوان رابطین پژوهشی دستیاری در بیمارستان تشکیل گردد.
 • به تمام اساتیدی که از خدمات واحد توسعه پژوهش های بالینی برای انجام کارهای تحقیقاتی خود استفاده می کنند، ابلاغ گردد تا یکی از  Affiliation  های خود را طبق فرمت اعلام شده، به واحد توسعه پژوهش های بالینی امام حسین(ع) بدهند.
 • پژوهشگران CV خود را با هماهنگی معاونت آموزشی در سامانه پژوهان تکمیل نمایند.
 • کارگاه های برگزار شده توسط واحد توسعه پژوهش های بالینی به صورت (Video on Demand(VOD در سایت این واحد به آدرس https://ehcrdc.sbmu.ac.ir قرار داده شوند.

> 11 آبان ماه 1396 - دویست و هفتاد و سومین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی خانم دکتر عرب متخصص زنان، با عنوان «بررسی فراوانی علائم ،معاینات بالینی و آزمایشات منجر به ارجاع برای کولپوسکوپی در بیماران با تشخیص ضایعات پیش سرطانی سرویکس(CIN II,III)مراجعه کننده به بیمارستان امام حسین در سالهای 1396-1388» بررسی شده و با پیشنهادات زیر مورد تصویب قرار گرفت.

   

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر علوی مقدم دانشیار متخصص عفونی-فلوشیپ الرژی ایمونولوژی بالینی، با عنوان «بررسی الگوی مقاومت آنتی بیوتیکی بر اساس شباهت ژنتیکی در سویه های  اسنیتوباکتر بومانی در نمونه های جدا شده از بیماران بستری و محیط بیمارستانی» با حضور مجری و همکار طرح آقای دولتی مورد بررسی قرار گرفت و با پیشنهاداتی تصویب شد.

   

⇐ مهمانان: خانم دکتر حسینی، خانم دکتر هاشمیه، آقای دکتر قاسمیان


> 31 مردادماه 1396 - دویست و هفتاد و دومین جلسه شورای پژوهشی

 • آقای دکتر عامری متخصص رادیوتراپی، با عنوان « بررسی اثر فراورده موضعی قسط بر علائم نوروپاتی محیطی ناشی از شیمی درمانی در مبتلایان به سرطان» با حضور همکار طرح خانم دکتر حیدری راد مورد بررسی قرار گرفت و با پیشنهاداتی زیر مورد تصویب قرار گرفت.

 • همچنین طرح تحقیقاتی آقای دکتر علوی مقدم دانشیار طب اورژانس، با عنوان «بررسی ارتباط سطح گلوکز خون در هنگام پذیرش بیماران شاکی از درد قفسه سینه مراجعه کننده به دپارتمان اورژانس با رخداد عارضه‌ی ماژور قلبی)» با حضور مجری مورد بررسی قرار گرفت و مصوب گردید که درصد بیماران دارای دیابت مخفی در ایران در بیان مسئله آورده شود.

   

   

⇐ مهمانان: خانم دکتر غزاله حیدری راد، دکتر متضی طباطبائی فر


> 20 تیرماه 1396 - دویست و هفتاد و یکمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر شاهین صالحی متخصص طب ورزشی، با عنوان «تاثیر آنی یک جلسه تمرینات مرکزی بدن بر تعادل ایستا و پویا در سالمندان» با حضور مجری مورد بررسی قرار گرفته و با پیشنهاداتی تصویب شد.

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر علوی مقدم دانشیار طب اورژانس، با عنوان « طراحی و پیاده سازی آزمایشی سامانه پرونده الکترونیک بیماران در درمانگاه آلرژی- نقص ایمنی بیمارستان امام حسین(ع)» با حضور مجری مورد بررسی قرار گرفت. دراین جلسه مقرر شد به منظور بررسی Feasibility و جوانب اجرایی آن میان مجریان پژوهش (آقای دکتر علوی مقدم و آقای حسن نژاد) و آقای مهندس کیاندوست (مدیر فناوری اطلاعات بیمارستان) نشستی برگزار شده و سپس  به صورت پایلوت در درمانگاه آلرژی و نقص ایمنی در بیمارستان امام حسین(ع) پیاده سازی گردد.

   

⇐ مهمانان: خانم دکتر مژگان هاشمیه، آقای فارسی، آقای محسن کیاندوست


> 16 خردادماه 1396 - دویست و هفتادمین جلسه شورای پژوهشی

 • گزارش نهایی طرح تحقیقاتی آقای دکتر مهرداد طاهری در قالب مقاله با  عنوان «بررسی تاثیر Nitrous Oxide در میزان نیاز به پروپوفول در پروسیجرهای دردناک در بخش انکولوژی اطفال» با حضور مجری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

 • طرح تحقیقاتی خانم دکتر معماری، متخصص بیهوشی  این مرکز با عنوان «بررسی اثربخشی روش آرام سازی بنسون بر کاهش اضطراب و  نیاز به داروهای بیهوشی در عمل جراحی آب مروارید» با حضور مجری و همکار طرح ( خانم افسانه برابادی)  مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با پیشنهاداتی تصویب شد.

   

⇐ مهمانان: آقای دکتر حمیدرضا حاتم آبادی، خانم دکتر الهام معماری، خانم دکتر مژگان هاشمیه


> 19 اردیبهشت ماه 1396 - دویست و شصت و نهمین جلسه شورای پژوهشی

 • گزارش نهایی طرح تحقیقاتی خانم دکتر عرب انکولوژیست زنان، با عنوان «تعیین عوامل بالینی و عوامل خطر همراه با استئوپنی- استئوپروز بر مبنای BMD در زنان یائسه بدون علامت مراجعه کننده به درمانگاه غربالگری امام حسین (ع)» با حضور مجری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با پیشنهادی تصویب شد.

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر عصارزادگان با عنوان «بررسی اثر بازدارندگی عصاره گیاهان B.serrata، myrrh، Cyperus rotundus بر تشکیل تجمعات بتا آمیلوئیدی در محیط Invitro» با حضور مجری و همکار طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با پیشنهاداتی تصویب شد.

   

⇐ مهمانان: خانم دکتر مژگان هاشمیه، خانم دکتر زهرا حاجی ابراهیمی


> 29 فروردین ماه 1396 - دویست و شصت و هشتمین جلسه شورای پژوهشی

 • طرح تحقیقاتی آقای دکتر مهرداد صداقت، متخصص داخلی، با عنوان« بررسی ارزش تشخیصی شاخص­های خون­شناسی، به ویژه پهنای توزیع گلبول­های قرمز (RDW)، در تشخیص نارسایی قلبی بیماران مراجعه کننده به مرکز تشخیصی-درمانی امام حسین (ع)» با حضور مجری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با پیشنهاداتی تصویب شد.

 • مقاله منتج از طرح تحقیقاتی آقای دکتر مهرداد طاهری، متخصص بیهوشی، با عنوان: «مقایسه تأثیر پرولوتراپی با دکستروز در تسکین درد آرتروز زانو با دو روش اینتراآرتیکولار و پری آرتیکولار» با حضور مجری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

   

   

⇐ مهمانان: آقای محمد چهرازی

تنظیمات قالب